Tarptautinis eTwinning projektas „Man patinka judėti“

2018 m. pavasarį (kovo – gegužės mėn.) Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“  priešmokyklinio ugdymo grupės „Meškučiai“  ugdytiniai dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte „Man patinka judėti“ (angl. „I like to move it“) kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Inga Ragėne, Aldona Černiauskiene bei kūno kultūros mokytoja Agne Dovalgaite-Trumpele, kuri kartu su Čekijos mokytoja Eva Franková tapo šio projekto partnerėmis.

Projekto tikslas – ugdyti fizinį aktyvumą, skatinant tarptautinį bendradarbiavimą.

Uždaviniai:

  • Paskatinti ugdytinius domėtis geografija;
  • Didinti fizinį aktyvumą, dalijantis mėgstamų sportinių žaidimų filmuota medžiaga su kitais dalyviais;
  • Stiprinti bendradarbiavimo ir darbo komandoje įgūdžius, žaidžiant kitų dalyvių paskelbtus žaidimus.

Projekte dalyvavo septynių valstybių – Lietuvos, Čekijos, Lenkijos, Serbijos, Rumunijos, Ispanijos ir Graikijos priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikai (projektas skirtas 6-10 metų vaikams).

Projekto metu visi dalyviai dalijosi nuotraukomis susipažinimui, gamino plakatus, piešė piešinius. Vaikai „MS Power Point“ pagalba sužinojo kur žemėlapyje yra kiekviena šalis, susipažino su vėliavomis, mokėsi sostinių pavadinimų.  Naudojantis programa „Kahoot“ buvo organizuota virtuali viktorina „Šalys, sostinės ir vėliavos“, per kurią vaikai, susiskirstę komandomis, atsakinėjo į klausimus apie projekte dalyvaujančias šalis, jų sostines, vėliavas. Taip pat sukūrėme filmuką apie vaikų mėgstamas sporto šakas, jis buvo paskelbtas „eTwinning“ „Twinspace“ erdvėje. Žiūrėjome kitų dalyvių filmukus. Dalijomės savo mėgstamais judriaisiais žaidimais ir žaidėme kitų šalių judriuosius žaidimus.

Projektinėje veikloje dalyvavę ugdytiniai įgavo daugiau žinių, mokėjimų, įgūdžių, susipažino su kitų Europos šalių vaikų žaidimais. Ugdytiniams tai buvo puiki galimybė  plėsti akiratį. Jie gebėjo įsitikinti, kad kiekviena dalyvaujanti šalis ir jų žmonės unikalūs savo papročiais, tradicijomis, žaidimais.  Siekėme, kad internetinėje erdvėje įkelta medžiaga būtų patraukli, naudinga ir kartu įdomi kitų šalių vaikams. Informacinių komunikacinių technologijų taikymas įgalino lyginti, analizuoti ir keistis idėjomis.

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • DUK
  • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka